| | Evanescence | |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

| | Evanescence | |

Evanescence İçin Bir Site

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  Video GalleryVideo Gallery  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Terry Balsamo Kimdir??

YazarMesaj
amyleefans
Admin

Terry Balsamo Kimdir?? Empty
MesajKonu: Terry Balsamo Kimdir??   Terry Balsamo Kimdir?? EmptyÇarş. Tem. 09, 2008 8:35 pm

yetenekleri : gitar ve bass
eskiden üyesi olduğu gruplar = cold, limp bizkit
Evanescence'daki yeri: Ritm gitar

Terry Balsamo müziğe Limp Bizkit ile başladı. Limp Bizkit debut albümünün kaydından bir kaç yıl önce gruptan ayrılmıştı. Scooter Ward, Sam McCandless, Jeremy Marshall ve Kelly Hayes ile yollarını birleştirdi ve Cold olarak anılan gruba dahil oldu.

Grupta çalmasının yanında 13 Ways to Bleed on Stage (2000) ve Year of the Spider (2003) albümlerinde şarkı yazdı. Aynı zamanda Staind'in MTV performansında Staind'le birlikte çıktı. 2003'te Nintendo Fusion Tour'da Evanescence'tan etkilendi. Avrupa turnesinde Ben Moody gruptan ayrıldıktan sonra onun yerine gruba dahil oldu. Terry'nin sürekli olarak Evanescence ile anlaşm imzalaması Cold'un geleceğini soru işareti içerisinde bıraktı. Terry Evanescence'ın Anywhere But the Home ve The Open Door albümleri sonrası iyice adını duyurmaya başladı.

2005 Kasım'ında boynunda damar yırtılması sonucu hastaneye kaldırılması gibi talihsiz bir durum yaşandı. Fakat terry iyileşti ve sonrasında turneye katıldılar.

Halen grupla çalan Terry Balsamo'nun yeniden felç olma riskinin bulunması sahne performansında değişime sebep oldu.

Amy Lee'nin Terry için söyledikleri:

"Gerçekten özgür, şaşırtıcı ve iyi olarak başlamadık, çünkü bir sanatçı olarak yalnız bırakıldım (Ben’in ayrılışından sonra), yanımda kimse yoktu – acımasız olmak istemiyorum – kimse arkamda değildi. Ama biri (Terry) hariç. Terry beni inanılmaz bir şekilde teşvik ediyordu. Korktuğum için ya da başka bir sebepten dolayı birşeyi yapmak istemediğimde beni zorluyordu. O büyük bir besteci ve sanki bu değişim içinde biz sadece eğlendik. Sanki ‘Hadi ciddi konuşmayı bırakalım ve biraz eğlenelim,’ der gibi ve benim adeta aşık olduğum birçok şarkı yazdık."
http://eva-lp.top-me.com

Terry Balsamo Kimdir??
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Terry Balsamo
» Amy Lynn Lee Kimdir?
» Tim McCord Kimdir??